Czym jest kurs na trenera personalnego?

Kim jest trener personalny?

By przedstawić temat kursów na trenera personalnego, warto zacząć od wytłumaczenia, kim tak właściwie jest trener personalny. Jest to osoba, która ma za zadanie sprostać oczekiwaniom klienta wobec samego siebie. Tyczy się to jednakowo treningów, zdrowego i sportowego trybu życia, diety itd. Trener personalny pracuje z klientem indywidualnie i pomaga utrzymać zdrowy styl życia i osiągnąć wymarzony cel. Nie ważne czy jest to atrakcyjna figura, sylwetka sportowca, czy zrzucenie kilku kilogramów. 

Co powinien wiedzieć trener personalny?

Kurs trenera personalnego powinien nauczać kompleksowo kilku dziedzin i umiejętności. Aby być dobrym trenerem personalnym, musisz, przede wszystkim, posiadać wiedzę z zakresu fizjoterapii i wiedzy medycznej. Dzięki temu przygotujesz zdrowy i skuteczny zestaw ćwiczeń. Z kolei w razie kontuzji będziesz umiał pomóc. Do tego dobry kurs na trenera personalnego powinien wprowadzić Cię w tajniki dietetyki i psychologii. Pamiętaj, że nie ma dobrego planu treningowego bez odpowiedniej diety. To bardzo ważne, ponieważ w pewnym sensie jesteś tym, co jesz. Przy każdym postanowieniu niezbędne są również wsparcie i motywacja. Stąd wiedza psychologiczna. Dzięki niej łatwiej Ci będzie wesprzeć klienta i zmotywować go do nieustannej pracy nad sobą. To jednak nie wszystko! Do tego trzeba reprezentować swoją wiedzę dobrą formą. Jest to podstawą w zaufaniu klienta w Twoje kompetencje jako trenera personalnego. Całkiem sporo, prawda? Od czego w takim razie zacząć?

Jak zostać trenerem personalnym?

Warto chyba zacząć od wymagań na trenera personalnego. Otóż takich wymagań nie ma. Tak, tak po prostu. Trener personalny to zawód wolny, co oznacza, że każdy może takim trenerem zostać, bez potrzeby uzyskiwania oficjalnych uprawnień. W zestawieniu z całkiem niezłymi zarobkami może się to wydawać atrakcyjnym sposobem na życie. Stąd duże zainteresowanie kursami na trenera personalnego. Nie są one w takim razie niezbędne i nie nadają żadnych uprawnień. Jednak w przypadku rozmowy o pracę certyfikat ukończenia takiego kursu może okazać się decydujący. To właśnie dzięki niemu udowodnisz potencjalnemu pracodawcy swoją wiedzę i chęć dalszego rozwoju. Pamiętaj, że jest to  bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ będziesz bezpośrednio odpowiadał za stan zdrowia Twoich klientów. Odpowiadając na pytanie, jak zostać trenerem personalnym: warto zacząć właśnie od kursu. Daje on wiedzę i umiejętności niezbędne do zostania trenerem personalnym. Czy dobrym i wszechstronnym? To już zależy od kursu.

Jak wybrać kurs na trenera personalnego?

Jak w takim razie wybrać kurs na trenera personalnego? Skoro już wiemy, że jest to zawód wolny niewymagający uprawnień do pracy, powinniśmy uodpornić się na marketingowe hasła. Po kursie nie otrzymamy bowiem żadnych uprawnień. Kursy w żaden sposób nie są „oficjalne” i „autoryzowane”. Nikt nie nadzoruje prowadzenia takich kursów i poziomu oferowanej wiedzy. Pozostaje nam więc zdać się na dobre opinie i renomę wśród forów internetowych i znajomych. Warto zwrócić uwagę, by kurs oferował jak najwięcej godzin praktyki, oraz wiedzę z zakresu wymienionego wcześniej. Dzięki temu będziemy pewniejsi, że taki kurs trenera personalnego pozwoli na zostanie dobrym i wszechstronnym specjalistą od treningów.