masaż leczniczy

Masaż leczniczy- kiedy może okazać się pomocny?

Masaż, który jest w odpowiedni sposób wykonywany może znacząco zmniejszyć posiadane przez nas dolegliwości bólowe. Profesjonalny masaż leczniczy może pomóc nam szybciej wrócić do poprzedniej sprawności fizycznej i przyspieszyć rekonwalescencję po różnego rodzaju urazach. Masaż może być też stosowany jako profilaktyka występowania chorób. Jeśli więc czujemy, że coś się dzieje- możemy się na niego zdecydować, aby problem nie ulegał pogłębieniu.

Ciekawe rodzaje masażu leczniczego

Rodzaj masażu powinien być tak naprawdę dobierany indywidualnie do każdego pacjenta. Bowiem każdy z nas cierpi na inne schorzenia, ma inne potrzeby i nad innymi partiami ciała chciałby popracować. Dlatego też masaż rehabilitacyjny może przyjąć wiele różnych form, może dotyczyć pleców, ale i innych partii ciała, w których odczuwamy bolesność lub które narażone zostały na kontuzje.

Akupresura jest takim rodzajem masażu, gdzie najmocniej skupiamy się na konkretnych punktach na ciele, które w sposób profesjonalny określa się spustowymi. Ta technika wywodzi się tradycyjnej, chińskiej medycyny i była praktykowana już od lat. Co ciekawe, ten charakterystyczny sposób wykonywania masażu można wykonywać dłońmi, ale są też inne sposoby- można wykorzystać też pałeczki lub główki od szpilek, które celniej trafiają w określone punkty na ciele. Poprzez dotyk oraz masowanie stymulujemy określone miejsca poprzez ucisk, a co za tym idzie pozytywnie wpływa to na nasze samopoczucie.

Kolejnym rodzajem masażu leczniczego, jaki często jest stosowany i który cieszy się sporą popularnością jest masaż klasyczny ujęty w ramach masażu segmentarnego. Całe ciało człowieka można podzielić na 31 różnych segmentów, a więc podczas danej sesji wybierane są te segmenty, które chce się poddać stymulacji. Wówczas skupiamy się dokładnie na tym obszarze, na jakim zależy nam najbardziej. Podczas wykonywania masażu stosowane są wszystkie techniki, jakie standardowo składają się na masaż klasyczny. Jest to więc głaskanie, uciskanie, masowanie, oklepywanie, a nawet ugniatanie. Celem masażu jest pobudzenie danych partii ciała, a więc ich dogłębna stymulacja.

Przy jakich problemach może pomóc masaż z zakresu fizjoterapii?

Zastosowanie tego rodzaju masażu jest bardzo szerokie. Co ciekawe, można go stosować zarówno w przypadku osób dorosłych jak i dzieci. Standardowo, na takie sesje decydują się osoby, które w ostatnim czasie doznały różnego rodzaju urazów- a więc złamania kończyn, zwichnięcia, skręcenia czy też przeciążenia. Masaż sprawdzi się również jako terapia mająca na celu zmniejszać obrzęki. Można też stosować go w przypadku występowania w organizmie stanów zapalnych. Jak więc widać, jest on wskazany w bardzo wielu przypadkach, zawsze jednak należy zasięgnąć porady odpowiedniego lekarza, co do tego, czy w przypadku naszego problemu okaże się on wskazany. Wybór odpowiedniego rodzaju masażu oraz techniki również ma ogromne znaczenie i powinien zostać skonsultowany ze specjalistom w tej dziedzinie.

Potrzebujesz masażu leczniczego? Zapisz się na zabieg: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/