szczoteczka

Szczoteczka soniczna- czy faktycznie warto się w nią wyposażyć?

Szczoteczka soniczna stanowi obecnie modny i popularny gadżet dla każdej kobiety. Szczoteczki soniczne w różnych wielkościach, a także w bogatej palecie kolorystycznej wprost zalewają internet- wiele można przeczytać o zasadzie ich działania, o tym jakie mają zalety, a także o tym, w jaki sposób ich używać. Można też z powodzeniem natknąć się na całe filmiki poświęcone testom tychże właśnie produktów. Czym więc jest ten gadżet i czy faktycznie sprawdzi się on w codziennej praktyce?

Szczoteczka soniczna do zębów

Jest to gadżet, który pozwala w profesjonalny sposób zatroszczyć się o nasze zęby. Jej ogromną zaletą jest fakt, że nie trzeba jej zbyt często wymieniać, jak w przypadku zwykłej szczoteczki. Jednakże, największą zaletą szczoteczki sonicznej jest dokładność, z jaką możemy czyścić nią zęby. Ze względu na wykonywane przez głowicę szczoteczki ruchy możemy czyścić zęby znacznie efektywniej dostając się nawet do trudno dostępnych zakamarków jamy ustnej. Kolejną zaletą jej stosowania jest także to, że znacząco pozwala zniwelować występujące przebarwienia na płytce zębowej tym samym sprawiając, że już nie musimy się tak bardzo obawiać tych produktów spożywczych, które takie przebarwienia wywołują, a mowa tutaj na przykład o kawie. Dzięki takiej szczoteczce możemy w pełni profesjonalnie zadbać o swój uśmiech jednocześnie zmniejszając ryzyko występowania rozmaitych chorób w obrębie jamy ustnej. Jej używanie bez wątpienia jest więc dobre dla naszego zdrowia.

Szczoteczka soniczna do twarzy

Stanowi niewielki gadżet kosmetyczny, który z powodzeniem można nosić ze sobą w torebce. Przede wszystkim, to funkcja oczyszczająca oraz masująca stanowi o fenomenie tego niewielkiego urządzenia, jakim jest szczoteczka soniczna. Czy warto się w nią wyposażyć? Z pewnością tak, jeśli faktycznie zależy nam na tym, aby nasza skóra zawsze mogła być perfekcyjnie oczyszczona. Szczoteczki tego typu mogą wykonywać nawet 8 tysięcy pulsacji na minutę, co nijak się ma do zwykłego oczyszczania twarzy samym wacikiem kosmetycznym. Zazwyczaj takie szczoteczki są też całkowicie wodoodporne, co umożliwia ich stosowanie pod prysznicem. Wykonane z całkowicie hipoalergicznych materiałów, nie gromadzą na swojej powierzchni żadnych bakterii i są łatwe do utrzymania w czystości. Tak naprawdę, nie ma znaczenia, jakiego rodzaju cerę posiadamy- każda wymaga oczyszczenia, a poziom intensywności działania szczoteczki można dopasować do własnych, indywidualnych potrzeb. Szczoteczki soniczne renomowanych marek kosmetycznych zazwyczaj mają wielostopniową regulację poziomu intensywności działania tego gadżetu. Najnowsze, dostępne na rynku szczoteczki badają skórę naszej twarzy i same dostosowują sposób swojego działania do tego, w jakim stanie się ona znajduje. Połączone z aplikacją na telefonie generują dla nas statystyki i wskazują w jaki sposób najlepiej będzie używać tego gadżetu. Stanowi to w pełni profesjonalny rytuał pielęgnacyjny doskonały dla każdej kobiety.