cera trądzikowa

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, czyli bezpieczna i nieinwazyjna metoda poprawy wyglądu

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to popularny w ostatnim czasie temat. Stało się tak szczególnie za sprawą innowacyjnych metod pozwalających na nieinwazyjne odmładzanie i poprawianie wyglądu. Wydaje się, że odgrywa to szczególną rolę w kontekście zabiegów powiększających usta. W końcu jest to dosyć wrażliwe miejsce i wiele osób, którym chodzi po głowie zmiana kształtu czy wielkości ust, woli zrezygnować z radykalnych metod. Dlatego też tak ogromną popularnością cieszy się zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

 

Co to jest kwas hialuronowy?

Nieodzowną zaletą stosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest fakt, że jest on w pełni naturalny. Występuje on w ciele każdego z nas i odpowiedzialny jest za odpowiednie nawilżenie skóry. Oczywiście nie zawsze posiadamy go tyle ile byśmy chcieli, szczególnie z upływem lat, gdy po prostu go ubywa. Nie mniej, naturalność kwasu hialuronowego przekłada się na brak reakcji alergicznych ze strony pacjentów, a jest to bez wątpienia szczególnie zachęcające.

 

Kwas hialuronowy jest wszechstronny, jednak można wyróżnić dwie jego szczególne zalety. Po pierwsze, pozostawiony w naturalnej postaci, czyli nie poddany modyfikacji chemicznej, działa niesamowicie nawilżająco. Związane jest to z jego zdolnościami wiązania cząsteczek wody. Jest on więc stosowany nie tylko jako produkt do wykonania zabiegu, ale także znaleźć go można w dobrych kremach i balsamach. Bardzo istotne jest to, aby zabiegi z użyciem takiej formy kwasu stosować dosyć często ponieważ, mimo, że przynosi on znakomite efekty, to bardzo szybko rozkłada się w organizmie. Dlatego, jeśli chodzi o powiększanie ust kwasem hialuronowym, to pożądane efekty przyniesie tylko wykorzystanie jego usieciowanej formy.

 

Na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Drugie zastosowanie kwasu hialuronowego wiąże się z poddaniem go obróbce chemicznej. Dzięki temu staje się on usieciowany, co pozwala na jego zdecydowanie dłuższe pozostawanie w organizmie. Ponadto zyskuje on również konsystencję pozwalającą na modelowanie ust, czyli staje się bardziej gęsty i lepki. Te szczególne właściwości przekładają się nie tylko na zaskakujące efekty jeśli chodzi o usta, ale także przy zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to więc niezwykle uniwersalny a przy tym bezpieczny preparat.

 

Kwas hialuronowy podaje się poprzez wstrzyknięcie w skórę, tak aby substancja ta rozeszła się równomiernie i aby uzyskać oczekiwany efekt. Ten z kolei zależy od ilości wykorzystanych ampułek. Niekiedy chodzi tylko o subtelną i delikatną zmianę a czasami pacjenci oczekują ‘’efektu wow’’. Zabieg sam w sobie nie jest szczególnie bolesny, jednak aby zapewnić komfort pacjentowi, stosuje się znieczulenie w formie kremu lub często w przypadku ust znieczulenie stomatologiczne.

 

Zalecenia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Cały zabieg trwa góra 30 minut a bezpośrednio po nim nie należy przebywać w miejscach o wysokiej temperaturze powietrza. Zrezygnować należy z sauny, solarium, opalania na słońcu szczególnie przez 48 godzin od wykonania zabiegu, ale warto wydłużyć ten czas do dwóch tygodni. Zaleca się także zrezygnowanie z aktywności fizycznej, picia alkoholu, stosowania kremów o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym do 48 godzin po zabiegu.