Karboksyterapia – rewolucyjna metoda, która potrafi zdziałać cuda

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ludzie poszukują profesjonalnej pomocy przy wypadaniu i osłabieniu włosów, bliznach, rozstępach i cellulicie, redukcji tkanki tłuszczowej, a także niwelowaniu worków i cieni pod oczami. Należy jednak zawsze pamiętać, że wszelkiego rodzaju zabiegi są ingerencją w organizm, dlatego warto jest wybrać zarówno sprawdzone i zaufane miejsce, jak i niegroźną dla zdrowia metodę. Badania i zdanie wielu pacjentów pokazują, że jest nią karboksyterapia. Na czym polega ta innowacyjna metoda? Przy jakich problemach jest w stanie nam pomóc i gdzie znaleźć najlepszego specjalistę?

Karboksyterapia – na czym polega zabieg?

Choć sama nazwa może być nieco myląca, karboksyterapia to nic innego, jak innowacyjny zabieg, który polega na precyzyjnym i dokładnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla dokonywanym przez osoby do tego wykwalifikowane. Bardzo ważny jest fakt, że jest on czystym, dokładnie zbadanym i medycznym gazem, co daje pacjentowi gwarancję, że będzie on bezpieczny zarówno w czasie samego zabiegu, jak i cały czas po jego wykonaniu. Sprawia to również, że ta metoda należy do jednych z najbardziej skutecznych.

Czy karboksyterapia na blizny to dobry pomysł?

Wiele przeprowadzonych zabiegów udowadnia, że karboksyterapia na blizny jest bardzo skuteczna, ponieważ znajdują się one na skórze. W momencie zabiegu gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, a naczynia krwionośne zostają rozszerzone, co powoduje poprawienie się odżywienia i dotlenienia tkanek. Dwutlenek węgla efektywnie wspomaga procesy regeneracji tkankowej, w tym także blizn. Nowopowstałe i drobne naczynia krwionośne sprawiają, że skóra biologicznie staje się młodsza, silniejsza i bardziej sprężysta, co stwarza idealne warunki do niwelowania się blizn. Zastosowanie więc karboksyterapii na blizny jest bardzo dobrym pomysłem.

Karboksyterapia – powikłania są możliwe?

Jeśli zabieg będzie przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez specjalistów, nie ma możliwości, aby jakiekolwiek działania uboczne były spowodowane przez karboksyterapię. Powikłania mogą być dość groźne dla zdrowia przy każdym zabiegu, dlatego warto wybrać sprawdzoną i zaufaną klinikę w większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków. Karboksyterapia jest szczególnie popularna w tym drugim, więc możemy mieć pewność, że znajdziemy tam prawdziwych profesjonalistów. Jednym z takich miejsce jest Centrum Zdrowego Włosa. Ich siedzibą jest Kraków – karboksyterapia jest tam na naprawdę wysokim poziomie.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/karboksyterapia/