cera trądzikowa

Jak dbać o cerę trądzikową?

Cera trądzikowa? To jeszcze nie tragedia!

Dla wielu z nas posiadanie cery trądzikowej jest prawdziwym utrapieniem. Wstając każdego dnia aż boimy się zajrzeć do lustra, czy czasem na naszej twarzy znowu nie pojawił się jakiś nieestetycznie wyglądający trądzik. Często kończy się to górą przetestowanych kosmetyków, podczas kiedy problem wcale się nie zmniejsza. Czy wobec tego istnieje sposób na to, aby mając właśnie taki typ cery w jakiś sposób ją uspokoić i dobrać taką pielęgnację, która będzie skutecznie zapobiegać pojawianiu się nowych wyprysków?

Oczyszczanie jako podstawa pielęgnacji

Zadając sobie pytanie o to, jak dbać o cerę trądzikową tak naprawdę najprostszą odpowiedzią jest, aby w profesjonalny sposób zabrać się za jej oczyszczanie. Wypryski oraz różnego rodzaju niedoskonałości na naszej skórze zaczynają pojawiać się wtedy, kiedy poprzez nie do końca odpowiednią pielęgnację w warstwie skóry dochodzi do nadprodukcji sebum. Pory stają się zatkane, a spora warstwa martwego naskórka wewnątrz skóry sprawia, że pojawiają się bakterie. Czasem na naszej twarzy pojawiają się niewinne krostki, jednak w momencie, kiedy wyprysk jest duży, a na jego szczycie pojawia się biały stożek- to znak, że zdążył się wytworzyć stan zapalny, za który odpowiedzialne są właśnie bakterie. Dlatego też proces oczyszczania skóry każdego dnia jest tak ważny dla naszej skóry:

– Nigdy nie powinnyśmy zapominać o codziennym zmywaniu makijażu. Warto wiedzieć, że po zastosowaniu płynu micelarnego najlepiej jest jeszcze dodatkowo przemyć czymś skórę- chociażby zwykłą wodą, aby nasza skóra nie była lepka w dotyku. Tak naprawdę, zmywanie makijażu powinno być wieloetapowym procesem, do którego użyjemy więcej niż jednego produktu- pojedyncza czynność zmywania makijażu wacikiem pozwala jedynie na usunięcie części makijażu, a jego pozostałości- nawet jeśli nie są widoczne- sprawiają, że kondycja skóry twarzy się pogarsza.

– Kluczowe są preparaty, jakie są przez nas wykorzystywane do pielęgnacji. Powinny być one ukierunkowane na oczyszczanie skóry, a także na jej nawilżanie. Jeśli więc często tworzą się nam nieestetycznie wyglądające wypryski- od razu przerzućmy się na serię kosmetyków, która jest dedykowana dla skóry z problemami.

– Warto zainwestować w gadżety kosmetyczne z wyższej półki. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna do twarzy, która dzięki wielu szybkim ruchom pulsacyjnym efektywnie oczyszcza skórę już w parę minut, a następnie doskonale przygotowuje skórę na preparaty pielęgnacyjne poprawiając jej chłonność. Szczoteczka pozwala także ujednolicić koloryt skóry. Innym gadżetem wartym uwagi jest także maska led do twarzy, która ma dwie funkcje- z jednej strony działa na niedoskonałości, a z drugiej strony ma działanie przeciwstarzeniowe.

To, co jemy również ma znaczenie

Czasem nie widać tego w sposób bezpośredni, ale to, co jemy i jaki styl życia prowadzimy mocno odbija się na kondycji naszej skóry. Warto więc wziąć pod lupę swoją dietę i ograniczy spożycie tłuszczów oraz węglowodanów. Dzięki temu nasza cera będzie znacznie ładniejsza, ale też zyska na tym cała nasza sylwetka.