Co warto wiedzieć na temat wszczepiania implantów?

Implanty dentystyczne są szansą na posiadanie idealnie pięknego uśmiechu i to niezależnie od tego, w jakim stanie do tej pory znajdowały się nasze naturalne zęby. Implanty można wstawiać w momencie, kiedy z jakiegoś powodu stracimy zęba naturalnego i chcemy wypełnić ten ubytek w jamie ustnej. Implanty mogą być więc wszczepiane w momencie, kiedy tracimy zęby naturalne w konsekwencji starzenia się.

Tym bardziej, że możliwe jest wykonywanie nawet większych zespołów implantów, a także rozwiązań na ruchomej protezie dentystycznej. Jednakże, taką klinikę jak Estedentica często odwiedzają także osoby, które po prostu chcą wyglądać lepiej, a więc chcą mieć piękny uśmiech. Warszawa w takiej sytuacji jest idealnym miejscem do tego, aby znaleźć tutaj renomowaną, godną zaufania klinikę i móc przeprowadzić zabieg wszczepiania implantów.

Dlaczego warto szybko uzupełniać ubytki w uzębieniu?

Nawet w sytuacji, kiedy utracimy jeden ząb, konsekwencje jego braku dla całej jamy ustnej mogą być szalenie istotne. Nagle, całe obciążenie, jakie na nim spoczywało przechodzi na zęby sąsiadujące, co może spowodować szybszą ich utratę, a także zmiany w obrębie wyglądu samej jamy ustnej. Przeciążenia i rozchwiania w obrębie miejsca, w którym utraciliśmy ząb mogą być ogromne. Dlatego też jeśli tylko istnieje taka możliwość- najlepiej usuwać zęba i wszczepiać implant w jego miejscu w obrębie jednego dnia. Takie postępowanie pozwala też szybciej uporać się z bólem i sprawić, że gojenie będzie odbywało się sprawniej. Oczywiście, wszystko zależy jednak o konkretnej sytuacji i wyjściowego stanu zdrowia pacjenta, a także stanu jego jamy ustnej. O tym, czy takie zabiegi można przeprowadzić łącznie musi zadecydować doświadczony lekarz. Dlatego też tak istotna jest pierwsza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny, a także niezbędne badania diagnostyczne, które pokazują, w jakim stanie znajdują się nasze zęby naturalne.